Aktivnosti u 2014. / Activities in 2014

Pregled aktivnosti na projektu u 2014. godini. / Overview of activities in 2014

(scroll down for English version)

Treća mjesečna radionica: Australija i povijest kolonijalizma kao kritička platforma za kulturnu povijest kapitalizma (15. prosinca 2014.)
Uvod: Tihana Klepač

Druga mjesečna radionica: Američki studiji (Rey Chow) i postkolonijalna kritika (Dipesh Chakrabarty) kao platforma za kulturnu povijest kapitalizma (5. studenog 2014.)
Uvod: Jelena Šesnić i Borislav Knežević

Prva mjesečna radionica: Deleuze kao kritička platforma za kulturnu povijest kapitalizma (7. listopada 2014.)
Uvod: Tatjana Jukić

Javna prezentacija projekta, Filozofski fakultet u Zagrebu (7. listopada 2014.)

Uvodni radni sastanak projekta (9. rujna 2014.)

Sudjelovanje projektnog tima u radu konferencija, simpozija i javnih događaja:

Tatjana Jukić, izlaganje "Revolucionarna kultura: bilješka o Nietzscheovu Emersonu", konferencija Savremeni oblici nasilja (nasilje u kulturi i kultura nasilja), Novi Sad, Srbija, 24-25.04.2014.

Tatjana Jukić, izlaganje "'Out of the Continental Mind' and Into an American Courtroom: On Metonymic Rationality in Cavell", konferencija Filozofov greh: Komedija in melodrama Stanleyja Cavella, Ljubljana, Slovenija, 14-17.10.2014.

Tatjana Jukić, izlaganje "Foucault’s Victorians, the Repressive Hypothesis and Their Deleuzian Implications", konferencija Angažovanje Fukoa/ Engaging Foucault, Beograd, Srbija, 05-07.12.2014.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Third Monthly Workshop: Australia and the history of colonialism as the critical platform for a cultural history of capitalism (15 December 2014).
Introduction: Tihana Klepač

The Second Monthly Workshop: American Studies (Rey Chow) and postcolonial critique (Dipesh Chakrabarty) as the platform for a cultural history of capitalism (5 November 2014).
Introduction: Jelena Šesnić and Borislav Knežević

The First Monthly Workshop: Deleuze on Anglo-American literature as the critical platform for a cultural history of capitalism (7 October 2014).
Introduction: Tatjana Jukić

The Public Presentation of the Project, Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Zagreb (7 October 2014).
Stipe Grgas, Tatjana Jukić, Vanja Polić

The Introductory Team Meeting (9 September 2014)

Participation of research team members in conferences, symposia and public events:

Tatjana Jukić, talk "The Revolutionary Culture: A Note on Nietzsche's Emerson", conference Savremeni oblici nasilja (nasilje u kulturi i kultura nasilja), Novi Sad, Serbia, April 24-25, 2014.

Tatjana Jukić, talk "'Out of the Continental Mind' and Into an American Courtroom: On Metonymic Rationality in Cavell", conference Filozofov greh: Komedija in melodrama Stanleyja Cavella, Ljubljana, Slovenia, October 14-17, 2014.

Tatjana Jukić, "Foucault’s Victorians, the Repressive Hypothesis and Their Deleuzian Implications", conference Angažovanje Fukoa/ Engaging Foucault, Beograd, Serbia, December 05-07, 2014.