Pregled aktivnosti

Pregled dosadašnjih aktivnosti na projektu u 2014., 2015., 2016. i 2017.

4th annual American Studies workshop in Zagreb

The 4th annual American Studies workshop of the Croatian Association for American Studies, entitled "The (Un)usable Pasts in American Studies," was held in Zagreb on May 14, 2016. This year, our keynote speaker was Russell Reising from the University of Toledo (Ohio, US), currently a visiting Fulbright professor at the Department of English in Zagreb.

Peta mjesečna radionica

Grant Farred (Cornell): Africana Studies as the critical platform for a cultural history of capitalism

6. mjesečna radionica

Šesta mjesečna radionica: Ralph Waldo Emerson o političkoj ekonomiji kao kritička platforma za kulturnu povijest kapitalizma (6. svibnja 2015.).

Četvrta kvartalna radionica

"Keynes and the Indispensability of Humanities"

Treća kvartalna radionica

Etnologija danas i kulturna povijest kapitalizma

Druga kvartalna radionica

Predavanje profesora Mladena Dolara (Ljubljana) o nagonu duga, 30. lipnja 2015.

3rd Annual American Studies Workshop in Zagreb

Call for Proposals: Quarter of a Century after the Fall of the Berlin Wall - Perspectives and Directions in Croatian and Regional American Studies.

CfP: The (Un)usable Pasts of American Studies

This year’s American Studies Workshop in Zagreb proposes as its central concern the question of the meaning of the past, understood as a living history, and its interaction with the practice of American Studies. The workshop will take place at the Faculty of Humanities and Social Sciences on May 14, 2016. The deadline for proposals is March 15, 2016.

Simpozij "A Cultural History of Capitalism"

The conference "A Cultural History of Capitalism" will take place on April 7-8, 2017 at the Faculty of Humanities and Social Sciences in Zagreb.

Predavanje Tatjane Jukić, Is Jane Austen More Modern Than Us?

Na poziv Katedre za britanske studije Odjela za anglistiku Sveučilišta u Zadru Tatjana Jukić održala je predavanje "Is Jane Austen More Modern Than Us?", 9. studenoga 2017. U nastavku je sažetak predavanja.

Okrugli stol: Prezentacija projekta na Filozofskom fakultetu u Zagrebu

Na tribini "Kako uspješno prijaviti projekt na natječaj Zaklade?" izlagali su prof. dr. sc. Dean Ajduković u ime Upravnog odbora Hrvatske zaklade za znanosti, te voditelji znanstvenoistraživačkih projekata čija je institucionalna baza zagrebački Filozofski fakultet:  prof. dr. sc. Tatjana Jukić, prof. dr. sc. Anita Peti Stantić, izv. prof. dr. sc. Dragan Damjanović, doc. dr. sc. Maša Kolanović i doc. dr. sc. Marcel Burić. Tribina je održana 20. studenog...

Gostujuće predavanje Tatjane Jukić

Tatjana Jukić održala je plenarno predavanje na konferenciji Post-Cold War Eastern European Film & Media, na Miami University, Sjedinjene Američke Države, 4. svibnja 2018.

Plenarno predavanje Tatjane Jukić

Tatjana Jukić održala je plenarno predavanje na konferenciji "Feministička kritika u divljini - 36 godina od objavljivanja teksta autorice Elaine Showalter", povodom obilježavanja Nacionalnog dana svjesnosti o bibliotekama u Bosni i Hercegovini (The National Library Awareness Day), u organizaciji Sveučilišta u Sarajevu, Sarajevo, BiH, 8. rujna 2017. Naslov predavanja: "U divljini ili u svijetu? O feminističkoj kritici danas".